Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2010, sygn. ITPP1/443-406/10/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-406/10/BJ
Sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym lokalem gospodarczym oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.
INTERPRETACJA INDWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2010 r. (data wpływu 29 kwietnia 2010 r.), uzupełnionym w dniu 24 czerwca 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym lokalem gospodarczym oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego usytuowanego na zewnątrz budynku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 24 czerwca 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym lokalem gospodarczym oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego usytuowanego na zewnątrz budynku
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zajmuje się m.in. budową domów mieszkalnych wielorodzinnych, a następnie sprzedażą lokali mieszkalnych w tych budynkach osobom fizycznym (działalność deweloperska). Obecnie Wnioskodawca realizuje m.in. budowę domu mieszkalnego. W budynku będzie znajdowało się 12 lokali mieszkalnych, które sprzedawane będą klientom wraz z przypadającymi na każdy lokal udziałami w nieruchomości wspólnej oraz przynależnym do tego lokalu pomieszczeniem gospodarczym, a także z prawem do wyłącznego korzystania z jednego miejsca postojowego. Miejsca postojowe zlokalizowane są poza budynkiem (ale na tej samej działce, na której realizowana jest budowa) i będą oddzielone w sposób trwały kolorem kostki brukowej oraz ponumerowane. Do każdego lokalu przypisane będzie prawo do wyłącznego korzystania z konkretnego miejsca postojowego. W piśmie uzupełniającym z dnia 24 czerwca 2010 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty