Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.04.2007, sygn. 1472/DPC/415-24/07/PK, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/DPC/415-24/07/PK
Czy opłacanie usług medycznych na rzecz pracowników skutkuje u pracodawcy obowiązkiem pobrania podatku dochodowego od osób fizycznych?
Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że Spółka planuje wykupienie dla pracowników abonamentów medycznych u jednego z prywatnych dostawców tej usługi. Abonament obejmuje świadczenia z zakresu medycyny pracy, profilaktyki, opieki rodzinnej i inne (np. hospitalizacja). Dostawcy usług wystawiają zbiorcze rachunki za usługi medyczne, obejmujące wszystkich pracowników. Liczba pracowników w każdym okresie posiadających karty jest możliwa do ustalenia. Nie jest możliwa do ustalenia ze strony Spółki: liczba wizyt lekarskich, innych świadczeń dotyczących poszczególnych pracowników, ich rodzin, wartość tych wizyt, a to powinno po odliczeniu kosztów z zakresu medycyny pracy stanowić podstawę naliczenia podatku i składek ZUS. Zdaniem Spółki nie jest możliwe ustalenie przysporzenia u każdego z pracowników.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty