Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.279.2026.1.SK
Świadczenie odpłatnych usług odbioru i oczyszczania ścieków przez gminę na podstawie umów cywilnoprawnych stanowi działalność gospodarczą opodatkowaną VAT. Gminie przysługuje prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego od wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę kanalizacyjną, jeśli jest wykorzystywana wyłącznie do tych usług.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 kwietnia 2026 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
