Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.512.2025.3.MN
Zwrot środków dokonany w wyniku ugody o zwrocie nadpłaconych rat kredytu, pozbawiony definitywnego charakteru przysporzenia, nie stanowi przychodu w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie podlega opodatkowaniu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 maja 2025 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismem z 12 czerwca 2025 r. (wpływ 14 czerwca 2025 r.), z 12 czerwca 2025 r. (wpływ 23 czerwca 2025 r.), z 23 czerwca 2025 r. (wpływ 23 czerwca 2025 r.) oraz z 14 sierpnia 2025 r. (wpływ 14 sierpnia 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Pani A.A. (dalej: „Wnioskodawczyni”), polska rezydentka, podlegająca nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce, 6 listopada 2007 r. zawarła z (…) S.A. z siedzibą w (…) (aktualnie (…) S.A. z siedzibą w (…)) Umowę Kredytu Nr (…) (dalej: „Umowa”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
