Interpretacja indywidualna z dnia 27 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.68.2025.1.MC
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 lutego 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 3 lutego 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie:
-zwolnienia od podatku VAT sprzedaży zabudowanej działki wydzielonej z działki nr 1 na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji z tego zwolnienia,
-obowiązku udokumentowania fakturą ww. sprzedaży, wyłącznie w części przypadającej na Panią jako współwłaściciela.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Przedmiotem złożonego zapytania jest dostawa jednej zabudowanej działki gruntu.
Ilekroć w dalszej części opisu zdarzenia przyszłego będzie mowa o Nieruchomości należy przez to rozumieć:
1)zabudowaną działkę gruntu o powierzchni ok. (…) ha, powstałą w wyniku podziału geodezyjnego działki gruntu oznaczonej numerem ewidencyjnym 1, o powierzchni (…) ha, położoną w miejscowości (…), gmina (…), powiat (…), województwo (…), dla której Sąd Rejonowy w (…) Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą numer (…).
Nawet jeśli w dalszej części opisu zdarzenia lub w stanowisku Wnioskodawcy jest mowa o działkach bądź nieruchomościach w liczbie mnogiej jest to tylko zabieg stylistyczny, a przedmiotem wniosku jest jedna zabudowana działka gruntu.
Nieruchomość jest zabudowana budynkiem jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym. Budynek nie jest, nie był i nie będzie wykorzystywany przez Wnioskodawcę, ani jego Współmałżonka/ Współmałżonkę.
Budynek posadowiony (lub budynki posadowione), na Nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży jest (lub są) trwale związane z gruntem i zgodnie z najlepszym stanem wiedzy Wnioskodawcy stanowi (lub stanowią) budynek – w rozumieniu art. 3 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Budynek (lub budynki) został (lub zostały) przez Wnioskodawcę nabyty (lub nabyte). Wnioskodawca nie ponosił nakładów na ulepszenie budynku (lub budynków) w wysokości powyżej 30% wartości początkowej. W stosunku do budynku (lub budynków) nastąpiło pierwsze zasiedlenie w rozumieniu art. 2 pkt 14 ustawy o VAT, przy czym nastąpiło ono ponad 2 lata temu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
