Interpretacja indywidualna z dnia 12 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.841.2024.4.KR
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 października 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości. Uzupełnił go Pan pismem z 4 lutego 2025 r. (wpływ 6 lutego 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A (dalej także jako: Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest: 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, 25.62.Z Obróbka mechaniczna elementów metalowych, 33.11.Z Naprawa i konserwacja metalowych wyrobów gotowych, 43.21.Z Wykonywanie instalacji elektrycznych, 45.31.Z Sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, 45.32.Z Sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, 47.89.Z Sprzedaż detaliczna pozostałych wyrobów prowadzona na straganach i targowiskach, 49.41.Z Transport drogowy towarów, 49.42.Z Działalność usługowa związana z przeprowadzkami, 52.21.Z Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, 77.11.Z Wynajem i dzierżawa samochodów osobowych i furgonetek, 77.39.Z Wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane, 96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana. Wnioskodawca nie prowadzi działalności w zakresie obrotu nieruchomościami. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Przychody z działalności gospodarczej Wnioskodawca opodatkowuje na zasadach ogólnych według tzw. skali. Wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim. Między Wnioskodawcą a Jego małżonką panuje ustrój wspólności majątkowej. Małżonka Wnioskodawcy nie prowadzi działalności gospodarczej i jest na emeryturze. Małżonka Wnioskodawcy uzyskuje przychody z najmu lokalu będącego wspólną własnością jej i Wnioskodawcy. W dalszej części wniosku, termin „Wnioskodawcy” w liczbie mnogiej, będzie oznaczał łącznie Wnioskodawcę i Jego małżonkę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
