Interpretacja indywidualna z dnia 10 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.488.2024.2.JMS
Działalność badawczo-rozwojowa.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie 25 września 2024 r. oraz 9 października 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
(…) Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”/”Wnioskodawca”) to spółka specjalizująca się w szeroko rozumianej inżynierii.
Wnioskodawca opracowuje i dostarcza rozwiązania w zakresie m.in. (…), a także dokumentacji technicznej. Taki profil Spółki znajduje odzwierciedlenie w określonym w umowie Spółki przedmiocie działalności, obejmującym między innymi:
(…).
Spółka jest częścią międzynarodowej grupy (dalej: „Grupa”). Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 865, z późn. zm., dalej: „Ustawa CIT”). Spółka uzyskuje przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych.
W celu realizacji prac Spółka zatrudnia osoby w oparciu o umowę o pracę oraz umowę zlecenie (dalej: „Pracownicy”). Pracownicy posiadają kompetencje, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do realizacji działalności Spółki. Kadra pracownicza Wnioskodawcy składa się z inżynierów: mechaników, programistów, elektryków i automatyków, a także projektantów przemysłowych i konsultantów branżowych.
Niektóre z projektów realizowanych przez Spółkę wiążą się z wykonywaniem działań cechujących się bardzo wysokim stopniem twórczości i innowacyjności (dalej: „Projekty B+R”). Stosując wewnętrzne wytyczne i procedury, Wnioskodawca dokonuje oceny i kwalifikacji, które z realizowanych przez niego projektów stanowią Projekty B+R.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty