Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.417.2024.2.ZK
Ulga badawczo-rozwojowa
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 lipca 2024 r., wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 18 września 2024 r. (data wpływu 19 września 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca będący spółką akcyjną będącą podatkiem podatku dochodowego od osób prawnych (zwana dalej: „SPÓŁKĄ”, „WNIOSKODAWCĄ”), prowadzi działalność gospodarczą, ma siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium RP.
Przedmiotem przeważającej działalności SPÓŁKI jest: Produkcja urządzeń, instrumentów oraz wyrobów medycznych, włączając dentystyczne (PKD 32.50 Z).
I.Opis działalności Spółki
SPÓŁKA X S.A. oferuje produkty z zakresu wyrobów medycznych oraz higienicznych. W początkowym okresie przedmiotem działalności firmy była (…). SPÓŁKA szybko stała się jednym z największych w Polsce producentów (…).
Następnie (od 2022), SPÓŁKA rozszerzyła linię swoich produktów o (…).
W przyszłości SPÓŁKA planuje rozszerzać swoją ofertę o nowe produkty z szeroko rozumianej branży ochrony zdrowia i życia ludzkiego.
SPÓŁKA posiada także bogaty park maszynowy oraz własne laboratorium.
Doświadczony, kreatywny zespół pracowników działu badawczo-rozwojowego pozwala Spółce na szybkie opracowywanie i wdrażanie do produkcji własnych produktów.
Powyższą działalność, w zależności od „etapu” produkcji, mogą stanowić prace badawczo- rozwojowe (od zaprojektowania produktu poprzez przygotowanie dokumentacji technicznej, przeprowadzenia testów prototypu produktu do etatu wdrożenia do produkcji) bądź standardowa produkcja w oparciu o opracowaną już dokumentację techniczną produktów, która nie ma cech działalności badawczo-rozwojowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty