Interpretacja indywidualna z dnia 19 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.340.2024.3.RST
Obowiązek rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 czerwca 2024 r. wpłynął za pośrednictwem operatora pocztowego Pani wniosek z 24 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia czy po przekroczeniu limitu wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy powinna się Pani zarejestrować jako czynny podatnik VAT. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 września 2024 r. (wpływ 6 września 2024 r.) oraz pismem z 11 września 2024 r. (wpływ 11 września 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego:
Pani działalność polega na opracowywaniu rysunków z chmury punktów. Usługi wykonuje Pani tylko i wyłącznie dla kontrahentów z Wielkiej Brytanii. Do udokumentowania sprzedaży wystawia Pani faktury. Nie prowadzi Pani sprzedaży na terytorium RP.
Uzupełnienie i doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego:
1.na czym konkretnie polegają usługi opracowywania rysunków z chmury punktów, z czym należy wiązać te usługi, należało opisać czego dotyczą ww. usługi, jakie czynności obejmują, na czym te czynności polegają, do czego zobowiązane są strony w związku ze świadczeniem tych usług; należało wskazać informację tak aby z opisu wynikało z czym należy utożsamiać/identyfikować usługi opracowywania rysunków z chmury punktów;
Usługa opracowania rysunków z chmury punktów pochodzącej ze skaningu laserowego, polega na tworzeniu wektorowych planów budynków, elewacji, przekrojów, oraz innych opracowań, w celu przygotowania dokumentacji graficznej do procesu utrwalenia w formie cyfrowej stanu aktualnego budynku. Na podstawie danych przesłanych przez klienta (tj. chmury punktów - plik trójwymiarowy, wynik pomiaru skanerem laserowym, w formacie zazwyczaj e57), po wcześniejszym zaimportowaniu ich do oprogramowania komputerowego (typu (...)), tworzone są pliki cyfrowe 2D (format np. dwg), zawierające linie, punkty i opisy. Mają one na celu przedstawić aktualny stan budynku w formie prostej, umożliwiające (zazwyczaj architektom, choć to nie jest obligatoryjne) dalszą pracę nad geometrią i konstrukcją budynku. Zawierają nie tylko kształt obiektu, ale również wymiary, opisy powierzchni i inne niezbędne do identyfikacji obiekty. Cały proces, można by nazwać inwentaryzacją architektoniczną budynku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty