Interpretacja indywidualna z dnia 28 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.230.2024.1.KM
Dotyczy ustalenia, czy w okolicznościach stanu faktycznego kwota otrzymana przez Wnioskodawcę na rachunek bieżący od Inwestora jest w danym roku podatkowym przychodem podlegającym zwolnieniu od podatku na mocy art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 kwietnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w okolicznościach stanu faktycznego kwota otrzymana przez Wnioskodawcę na rachunek bieżący od Inwestora jest w danym roku podatkowym przychodem podlegającym zwolnieniu od podatku na mocy art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo pismem z 29 kwietnia 2024 r. (data wpływu: 7 maja 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego (ostatecznie sformułowany w uzupełnieniu wniosku z 29 kwietnia 2024 r.)
Wnioskodawca (dalej: „Spółka”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
W Spółce 100% udziałów posiada (…).
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na (…).
Spółka odpowiedzialna jest również za (…). Oprócz statutowego przedmiotu działalności Spółka prowadzi szereg działań inwestycyjnych własnych.
Z uwagi na wielkość planowanych przedsięwzięć (…), Spółka pozyskuje zewnętrzne źródła finansowania, między innymi od firm zewnętrznych deweloperskich (dalej: „Inwestorzy”).
Inwestorzy są zainteresowani rozbudową, budową (…) dla przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych przez nich. W związku z powyższym Inwestorzy wyrażają chęć udziału w pokryciu kosztów budowanych środków trwałych należących do Spółki lub w planowanych nowych inwestycjach, realizowanych przez Spółkę. Udział finansowy, w formie dopłaty pieniężnej Inwestorów powoduje przyspieszenie procesu realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych oraz tworzy możliwość świadczenia usług dla planowanej inwestycji Inwestora.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty