Interpretacja indywidualna z dnia 8 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.136.2024.3.KS
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług dietetycznych wraz ze stworzeniem indywidualnego programu odżywiania.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest:
- prawidłowe w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych bezpośrednio przez Panią usług dietetycznych wraz ze stworzeniem indywidualnego programu odżywiania,
- nieprawidłowe w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług dietetycznych wraz ze stworzeniem indywidualnego programu odżywiania za pośrednictwem osób współpracujących z Panią na podstawie umów B2B oraz umów zlecenia.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 marca 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 4 marca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług dietetycznych wraz ze stworzeniem indywidualnego programu odżywianiana podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług.
Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 15 kwietnia 2024 r., wpływ 15 kwietnia 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego (ostatecznie sformułowany w uzupełnieniu wniosku)
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi dietetyczne on-line za pośrednictwem własnej strony internetowej (…) jako poradnia dietetyczna pod nazwą (…). Działalność Wnioskodawczyni sklasyfikowana jest wg kodu PKD jako 86.90.E – Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej gdzie indziej niesklasyfikowana.
Wnioskodawczyni nie jest wpisana do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w szczególności z tej przyczyny, że zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. U. Nr 112, poz. 654 ze zm.), ustawa nie nakłada na Wnioskodawczynię takiego obowiązku.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty