Interpretacja indywidualna z dnia 18 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.2.2024.3.PC
Ulgi badawczo-rozwojowej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 stycznia 2024 r., za pośrednictwem systemu ePUAP, wpłynął Państwa wniosek tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 5 marca 2024 r. (data wpływu do Organu 7 marca 2024 r.) oraz pismem z 20 marca 2024 r. (data wpływu do Organu 22 marca 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
L. S.A. (zwana dalej: „Wnioskodawcą”, „Spółką”), prowadzi działalność gospodarczą polegającą w przeważającej mierze na produkcji i sprzedaży elektrycznego sprzętu oświetleniowego. Spółka powstała wskutek przekształcenia spółki L. Sp. z o.o. Spółka jest podmiotem posiadającym rezydencję podatkową na terytorium RP. Siedziba Spółki oraz zarząd znajdują się w Polsce. Spółka podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów wyłącznie w Polsce. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Spółka nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 706). Spółka nie korzysta ze zwolnień podatkowych, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 i 34a ustawy o CIT, a wskazane we wniosku koszty kwalifikowane nie zostały zwrócone Spółce w jakiejkolwiek formie. Nie zostały one również odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym (dotychczas). Spółka nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia. Spółka nie osiąga przychodów z zysków kapitałowych ani nie zamierza ich osiągać w przyszłości. Prowadzona przez Spółkę działalność B+R nie stanowi i nie będzie stanowić badań naukowych w rozumieniu art. 4a pkt 27 ustawy o CIT. Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą w przeważającej mierze na produkcji i sprzedaży elektrycznego sprzętu oświetleniowego. Spółka w celu optymalizacji kosztów i przebiegu procesów dostosowuje ciągle rozwijające się standardy jakościowe i wydajnościowe do potrzeb własnej praktyki i najnowszych osiągnięć technologicznych. Ciągłemu doskonaleniu procesów służy powołanie stanowiska Kierownika Produkcji, którego zadaniem jest dokonywanie ciągłej analizy organizacji w zakresie realizowanych procesów oraz wdrażanie ciągłych usprawnień w procesach produkcyjnych i przedprodukcyjnych w celu osiągnięcia maksymalizacji korzyści z realizacji zleceń produkcyjnych. W ocenie Spółki, działalność prowadzona przez Spółkę w zakresie będącym przedmiotem wniosku polega na wdrażaniu dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności, do planowania produkcji oraz projektowania i tworzenia zmienionych, ulepszonych lub nowych produktów lub usług. To jest głównym zadaniem zatrudnionego Kierownika Produkcji. Działalność Wnioskodawcy ma - w zakresie będącym przedmiotem wniosku następujące cechy:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty