Interpretacja indywidualna z dnia 12 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.47.2024.3.DK
Portfolio stanowi podlegającą amortyzacji wartość niematerialną i prawną (której wartość początkowa odpowiada wynagrodzeniu (cenie nabycia) za Portfolio), o której mowa w art. 16b ust. 1 pkt 7) ustawy o CIT. Tym samym możecie Państwo zaliczać odpisy amortyzacyjne dokonywane od tej wartości niematerialnej i prawnej do kosztów uzyskania przychodu.
Interpretacja indywidualna - stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia czy:
- wydatki poniesione przez Nabywcę na nabycie Portfolio należy uznać za pośrednie koszty uzyskania przychodu potrącalne w dacie poniesienia - jest nieprawidłowe
- nabyte przez Nabywcę Portfolio stanowi podlegającą amortyzacji wartość niematerialną i prawną (której wartość początkowa odpowiada wynagrodzeniu (cenie nabycia) za wspomniane Portfolio), o której mowa w art. 16b ust. 1 pkt 7) ustawy o CIT i tym samym Nabywca może zaliczać odpisy amortyzacyjne dokonywane od tej wartości niematerialnej i prawnej do kosztów uzyskania przychodu - jest prawidłowe
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 23 stycznia 2024 r. został złożony ww. wniosek z 22 stycznia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy wydatki poniesione na nabycie Portfolio należy uznać za pośrednie koszty uzyskania przychodu potrącalne w dacie poniesienia.
Uzupełniliście Państwo wniosek w odpowiedzi na wezwanie pismem z dnia 10 kwietnia 2024 r. ( data wpływu 10 kwietnia 2024r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
1.1 A. (dalej: „Zbywca” oraz „A.”) jest łotewską spółką kapitałową, której forma prawna odpowiada polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
Zbywca jest łotewskim przedsiębiorstwem prowadzącym działalność (…) - A. prowadzi agencje (…), centra pośrednictwa dla brokerów (…) oraz inną działalność związaną z (…). W ramach swojej działalności Zbywca za pośrednictwem wewnętrznej jednostki (…) koordynuje współpracę brokerów (…) oraz dokonywanie przez nich poleceń innych brokerów w celu zawarcia przez klientów jak najbardziej korzystnej umowy (…) z odpowiednim towarzystwem (…).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty