Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.41.2024.1.JG
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 stycznia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 stycznia 2024 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółce przysługuje prawo do odliczenia od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym Wydatków marketingowych, o których mowa we wniosku, na podstawie art. 18eb ust. 1 ustawy o CIT.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu niezależnie od miejsca osiągania dochodów i osiąga dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej (…) (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) zajmuje się produkcją i przygotowywaniem gotowych posiłków, dostarczanych do klientów w ramach cateringu dietetycznego pod marką (…). Posiłki w formie cateringu dietetycznego są dostarczane klientom pod adres wskazany przy składaniu zamówienia poprzez portal internetowy. Posiłki produkowane przez Spółkę są produkowane na linii technologicznej w zakładzie produkcyjnym Spółki, gdzie następnie są hermetycznie pakowane. W ramach swojej oferty, Spółka oferuje kilka lub kilkanaście różnych diet, z których każda składa się z od 3 do 5 posiłków. Przy dokonywaniu zamówienia klient może wybrać tę najbardziej dostosowaną do swoich potrzeb i zapotrzebowania kalorycznego. Produkcja poszczególnych posiłków następuje każdego dnia, po czym są one hermetycznie pakowane, oznaczane etykietą zawierającą opis kaloryczności, zawartości kalorii itp. Zapakowane posiłki są następnie kompletowane i pakowane do specjalnych toreb papierowych i przekazywane do transportu. W dalszej kolejności produkty są wysyłane pod adres wskazany przez klienta w zamówieniu. Produkcja odbywa się wyłącznie poprzez personel zatrudniony przez Spółkę, np. poprzez umowę o pracę lub umowę fizyczną, którzy wykonują prace związane z wytworzeniem posiłków składających się na catering dietetyczny, tj.: przygotowywanie składników dań, rozdrabnianie warzyw, owoców i innych surowców, przygotowywanie potraw zgodnie z wytycznymi głównego kucharza, porcjowanie posiłków, ważenie oraz pakowanie dań do pudełek.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty