20.03.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 20 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.12.2024.3.RK

Określenie stawek ryczałtu z tytułu świadczonych usług.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne:

·w zakresie klasyfikacji PKWiU 62.01.11.0 – jest nieprawidłowe,

·w zakresie klasyfikacji PKWiU 63.11.19.0 – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 stycznia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 8 stycznia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawek ryczałtu z tytułu świadczonych usług. Uzupełnił go Pan – w odpowiedziach na wezwania – pismem z 15 lutego 2024 r. (wpływ 15 lutego 2024 r.) i z 12 marca 2024 r. (wpływ 12 marca 2024 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

Podlega Pan w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania - jest Pan rezydentem podatkowym w Polsce. Dokonał Pan wyboru opodatkowania swoich przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Prowadzi Pan działalność gospodarczą (firmę), w ramach której świadczy Pan opisane we wniosku usługi.

Obecnie na podstawie umowy o współpracy gospodarczej współpracuje Pan stale z Kontrahentem zajmującym się tworzeniem oprogramowania (dalej: „Kontrahent”).

W związku z realizacją ww. umowy, świadczy Pan na rzecz Kontrahenta usługi w zakresie koordynacji i zarządzania projektem (dalej: „usługi”) polegające na:

  • przygotowywaniu specyfikacji funkcjonalnej backlogu, tj. zbioru zadań do wykonania przez zespół - w tym celu kontaktuje się Pan z klientami Kontrahenta (dalej: „Klient”), aby ustalić ich zapotrzebowanie oraz ustalić specyfikację produktu, jaki zamawiają oni od Kontrahenta (dalej: „Produkt”), a także przygotowuje i zbiera wymagania biznesowe, niezbędne informacje od Klienta, analizuje jego potrzeby, wartości biznesowe, wymagania, oczekiwane rezultaty. Następnie na podstawie zebranych danych definiuje Pan i opisuje Pan listę funkcjonalności potrzebnych do stworzenia i dalszego rozwoju Produktu;
ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne