Interpretacja indywidualna z dnia 18 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.138.2024.2.MAP
Określenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 lutego 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 12 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełniła go Pani na wezwanie pismem z 29 marca 2024 r. (wpływ 29 marca 2024 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 1 grudnia 2016 r. prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą.
Swoją działalność najbardziej adekwatnie mogłaby Pani określić jako „Pośrednik w turystyce medycznej”, czyli firma, która pozyskuje pacjentów zagranicznych na leczenie w placówkach w danym kraju. Inaczej ujmując pośredniczy Pani w sprzedaży usługi medycznej (zabiegu operacyjnego lub diagnostycznego) pomiędzy prywatnymi placówkami a pacjentami (klientami) z zagranicy Polski.
Usługi pozyskania pacjentów zagranicznych są świadczone dla wyspecjalizowanych, prywatnych placówek medycznych i szpitali na terenie Polski, głównie … . Są to szpitale oferujące zabiegi ortopedyczne, leczenie komórkami macierzystymi, operacje bariatryczne, usuwanie żylaków, embolizacja prostaty, diagnostyka obrazowa i inne.
Efektem Pani pracy jest przyjazd klienta (pacjenta) na zabieg do prywatnej kliniki w Polsce, wykonanie diagnostyki lub/i procedury medycznej, z technicznej strony także podpisanie umowy o leczenie między pacjentem a szpitalem.
Sposób świadczenia usługi:
Korzystając z własnych kanałów komunikacji marketingowej (informacyjnej), takich jak własna strona internetowa, kanały w mediach społecznościowych, profile na wyszukiwarkach usług itp. nawiązuje bezpośredni kontakt z pacjentami (osobami mieszkającymi za granicą, głównie w Wielkiej Brytanii), które poszukują możliwości wykonania zabiegu medycznego, lecz borykają się z długim czasem oczekiwania na operację u siebie w kraju, niemające wystarczających funduszy, aby opłacić leczenie w Europie Zachodniej, lub poszukujące zabiegów niedostępnych u siebie. Po nawiązaniu kontaktu z taką osobą zostaje przedstawiona oferta danego szpitala. Komunikacja prowadzona jest telefonicznie, mailowo lub przy użyciu poczty tradycyjnej. Następnie przekazywane są pacjentom (klientom) informacje dotyczące szpitala, cen, zakresu zabiegu, doświadczenia lekarzy, czasie rekonwalescencji, informacje o procesie kwalifikacji do zabiegu. Pośredniczy Pani też w ustaleniu dat zabiegu, przekazuje klientom informacje, jak dotrzeć z lotniska do danego szpitala, co spakować. Na miejscu w szpitalu zajmuje się nimi przedstawiciel szpitala.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty