Interpretacja indywidualna z dnia 8 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.693.2023.2.KM
Dotyczy ustalenia, czy dla Y będących przedmiotem Umowy Głównej, wyprodukowanych przez Podwykonawcę, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych z chwilą przeniesienia prawa własności Y na Zamawiającego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 listopada 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 listopada 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dla Y będących przedmiotem Umowy Głównej, wyprodukowanych przez Podwykonawcę, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych z chwilą przeniesienia prawa własności Y na Zamawiającego.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 21 stycznia 2024 r. (data wpływu: 26 stycznia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
A (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT, wykonującym działalność produkcyjną. Spółka ma nieograniczony obowiązek podatkowy, co oznacza, że podlega w Polsce opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: „Grupa”), działającej w dziedzinach (…).
UMOWA GŁÓWNA
Wnioskodawca zawarł w dniu (…) z Podmiotem X – B dalej: „Zamawiający” umowę na dostawę sprzętu X, dalej: „Umowa główna”.
Z uwagi na to, że Umowa główna wraz z załącznikami dotyczy kwestii (…).
Zgodnie z Umową Główną ZAMAWIAJĄCY udzieli Wykonawcy (Wnioskodawcy) zaliczkę w wysokości x, przy czym:
a) Warunkiem udzielenia zaliczki jest złożenie przez Wykonawcę zabezpieczenia zwrotu udzielonej zaliczki na wypadek jej nierozliczenia lub niezwrócenia w przypadku odstąpienia od Umowy w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik (…) do Umowy, na kwotę odpowiadającą wysokości udzielonej zaliczki. Ważność zabezpieczenia zwrotu zaliczki musi obejmować okres co najmniej o 30 dni dłuższy od terminu rozliczenia zaliczki, a treść dokumentu zabezpieczającego zwrot udzielonej zaliczki musi być zaakceptowana przez Zamawiającego w formie pisemnej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty