14.03.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.48.2023.1.MBD

Dotyczy ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia w ramach ulgi na prototyp Kosztów Badań, Certyfikacji i Homologacji jako kosztów wprowadzenia na rynek nowego produktu w rozumieniu art. 18ea ust. 6 pkt 1 ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 stycznia 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 stycznia 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Spółka może dokonać odliczenia w ramach ulgi na prototyp Kosztów Badań, Certyfikacji i Homologacji jako kosztów wprowadzenia na rynek nowego produktu w rozumieniu art. 18ea ust. 6 pkt 1 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

X Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest producentem (...). W ramach swojej działalności Spółka rozwija technologie, optymalizuje konstrukcje oraz (...).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zajmuje się działalnością badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”), związaną w szczególności z prowadzeniem badań w zakresie nowych i/lub ulepszonych produktów oraz technologii, co obejmuje m.in.: projektowanie i opracowanie (...), a także realizację testów eksploatacyjnych i walidację nowych i/lub ulepszonych rozwiązań. Działalność B+R prowadzona jest w sposób systematyczny w formie projektów ukierunkowanych na opracowanie nowych i/lub ulepszonych produktów oraz technologii (dalej: „Projekty B+R”).

Rezultatem Działalności B+R prowadzonej w ramach Projektów B+R są prototypy m.in. (...) o znacznie ulepszonych parametrach w stosunku do urządzeń dostępnych na rynku lub cechujące się nowymi funkcjonalnościami (dalej: „Prototypy B+R”). Prototypy B+R powstają na zlecenie klientów i jeśli spełniają ich oczekiwania, są im sprzedawane. Zakończony sukcesem proces może uruchomić przejście do etapu produkcji seryjnej, a w ostateczności do wprowadzenia Prototypu B+R jako nowego produktu na dany rynek.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne