03.03.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.237.2022.2.KW

Określenie kategorii oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z procesem rejestracji i refundacji leków, które to wydatki określane są łącznie jako „Opłaty”.

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 18 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia kategorii oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z procesem rejestracji i refundacji leków, które to wydatki określane są łącznie jako „Opłaty”.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 stycznia 2023 r., (wpływ 1 lutego 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką utworzoną i działającą zgodnie z przepisami prawa polskiego oraz posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.

Grupa kapitałowa (...) (dalej: „Grupa”) jest (...) (...). Kluczowym punktem strategii rozwoju zarówno Spółki, jak i Grupy, jest wejście na szybko rosnące rynki w Europie oraz umocnienie pozycji w Polsce jako wyspecjalizowanej firmy oferującej produkty stosowane w chorobach (...). W ramach przyjętej strategii, Spółka świadczy usługi marketingowe, pośrednictwa handlowego w sprzedaży oraz usługi rejestracyjne leków na rzecz spółki A.

Z tytułu świadczenia usług marketingowych oraz rejestracyjnych, Spółka uzyskuje wynagrodzenie kalkulowane metodą „koszt plus” (dalej: „Wynagrodzenie Koszt Plus”). Natomiast, z tytułu świadczenia usług pośrednictwa handlowego Spółka uzyskuje wynagrodzenie w modelu prowizyjnym. Spółka rozpoznaje oba typy wynagrodzenia jako przychody dla celów rachunkowych i podatkowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne