09.02.2023 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 9 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.897.2022.2.ZK

Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym prowadzone przez Spółkę Badania przedstawione w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o CIT (dalej: „działalność B+R”), co uprawnia Wnioskodawcę do korzystania z ulgi B+R?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 grudnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 18 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 stycznia 2023 r. (data wpływu: 30 stycznia 2023 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

E (dalej: Wnioskodawca lub Spółka lubE) działa na rynku od 2006 r. i zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług dla rynku medycznego, w tym w szczególności prowadzi, najczęściej na zlecenie podmiotów zewnętrznych, różnego rodzaju projekty badawcze:

-Badania kliniczne

-Badania typu PASS/PAES/DUS,

-Nieinterwencyjne badania obserwacyjne,

-Badania pharmacovigiliance.

Badania kliniczne - realizowane przez Spółkę od wielu lat badania bezpieczeństwa i skuteczności działania leków, przeprowadzane zgodnie z wymogami Dobrej Praktyki Klinicznej oraz restrykcyjnymi przepisami prawa obowiązującymi tym zakresie. Badania realizowane są w podziale na 4 fazy.

Badania I fazy:

Ich przedmiotem jest głównie ocena bezpieczeństwa leku. Są zwykle przeprowadzane na niewielkiej liczbie zdrowych ochotników (20 do 100 osób). Oceniają losy leku w organizmie ludzkim: wchłanianie, metabolizm, wydalanie. Trwają zwykle kilka miesięcy.

Badania II fazy:

Kolejnym etapem po wykazaniu bezpieczeństwa nowego leku jest badanie jego skuteczności. Badania tej fazy mogą trwać od kilku miesięcy do dwóch lat i bierze w nich udział do kilkuset pacjentów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne