Interpretacja indywidualna z dnia 23 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.100.2024.2.MBD
W zakresie ustalenia, czy prace realizowane przez Spółkę w ramach zamierzonych badań stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, co w konsekwencji uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
22 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy prace realizowane przez Spółkę w ramach zamierzonych badań stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, co w konsekwencji uprawnia Spółkę do korzystania z ulgi B+R, o której mowa w art. 18d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
S.A. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Jako członek (...) grupy X na terenie Polski oraz całego świata prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu (…). Produkty tworzy m. in. na indywidualne zamówienie klienta, dostosowując parametry wytworzonych tworzyw (laminatów) do konkretnego zamówienia (zastosowania).
Przez „laminat”, w przypadku wyrobów Spółki, należy rozumieć materiał kompozytowy, składający się z różnych substancji o określonych właściwościach fizykochemicznych, których połączenie pozwala na wytworzenie nowego materiału, o nowym, zakładanym zestawie właściwości fizykochemicznych, innym od właściwości każdego z tych materiałów wyjściowych z osobna. Laminat składa się m. in. z żywicy, szkła i materiałów termoplastycznych. Laminaty wytwarzane są maszynowo lub ręcznie. Wytworzone laminatowe produkty posiadają warstwy wewnętrzną i zewnętrzną. Warstwa wewnętrzna jest warstwą chemoodporną i charakteryzuje się parametrami - składa się z materiału kompozytowego wytwarzanego z żywicy i szkła albo materiału termoplastycznego (rodzaj materiału zależy od medium, do którego mają być przeznaczone produkty). Warstwa zewnętrzna, będąca warstwą konstrukcyjną, składa się z materiału kompozytowego wytwarzanego z żywicy oraz szkła i jest warstwą o zmiennych parametrach, szczegółowo, każdorazowo dostosowywanych do oczekiwań (zamówienia) klienta. Zadaniem warstwy chemoodpornej (wewnętrznej) jest ochrona przed czynnikami chemicznymi, natomiast warstwa konstrukcyjna (zewnętrzna) stanowi konstrukcję wyrobu, zapewniając m. in. wytrzymałość wzdłużną (oś Y) i obwodową (oś X) produktu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty