Interpretacja indywidualna z dnia 13 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.337.2022.2.MSU
Prawo do zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że stanowisko Państwa Spółki w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 maja 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Spółki z 25 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Państwa Spółka polski rezydent podatkowy zamierza prowadzić działalność w zakresie medycyny naturalnej dalekiego wschodu. Państwa Spółka będzie świadczyć usługi polegające na wykonywaniu zabiegów leczniczych, takich jak: Akupunktura - Technika ta polega na stymulacji receptorów odpowiedzialnych za pracę różnych narządów z wykorzystaniem różnych technik, takich jak nakłuwanie igłami i ręczne stymulowanie receptorów. Akupresura - w tej technice masażu, fizyczny ucisk jest stosowany do uruchomienia receptorów odpowiedzialnych za różne narządy organizmu przy pomocy nacisku palców, dłoni, łokci, czy różnych przedmiotów.
Masaż shiatsu - po japońsku znaczy „nacisk palców”, jest to rodzaj masażu wschodniego, składający się z nacisku palców i dłoni, rozciągania oraz innych technik.
Będące przedmiotem pytania usługi będą służyć wyłącznie profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Usługi w zakresie akupunktury, akupresury i masażu shiatsu świadczone przez Państwa Spółkę stanowią uzupełniające się i współdziałające zabiegi tradycyjnej medycyny dalekiego wschodu, według której podstawą zdrowia oraz właściwej terapii jest m.in. harmonizowanie przepływów energii w narządach i całym organizmie. Człowiek postrzegany jest jako całość psychofizyczna w stałej relacji ze środowiskiem - medycyna dalekiego wschodu nie zajmuje się „jednostkami chorobowymi chorych narządów”, lecz poszukuje faktycznych przyczyn zaburzeń w organizmie osoby poddawanej tym zabiegom. Z tego względu cel, jakiemu służą omawiane zabiegi jest taki sam, tj. zapobieganie zaburzeniom chorobowym w organizmie człowieka, zachowaniu stanu jego prawidłowego funkcjonowania oraz przywracaniu organizmu z zaburzonymi funkcjami do stanu prawidłowego. Poszczególne metody różnią się jedynie techniką ich wykonywania i oddziaływania na organizm oraz długotrwałością efektów terapeutycznych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty