Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.247.2022.3.BM
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 marca 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismami z dnia 12 kwietnia oraz 23 maja 2022 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą od sierpnia 2007 roku. Od początku prowadzenia działalności do chwili obecnej jest Pan zarejestrowanym podatnikiem VAT. Nie zatrudnia Pan pracowników ani wykonawców na umowy cywilnoprawne. Prowadzi Pan działalność w zakresie informatyki. Posiada Pan na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy. W roku 2019, 2020 i 2021 Pana dochód opodatkowany był w oparciu o stawkę liniową 19% (na podstawie art. 30c UPDOF). W trakcie swojej działalności wykonywał Pan także inne usługi o charakterze informatycznym. Te usługi dodatkowe stanowiły niewielki procent udziału przychodu w stosunku do działalności programistycznej. Za efekty swojej działalności ponosi Pan odpowiedzialność kontraktową wynikającą z art. 471 k.c. w zakresie rezultatów oraz efektów swoich działań w tym ryzyko gospodarcze związane z prowadzoną działalnością. Realizuje Pan umowę zawartą pomiędzy Panem, a firmą X, gdzie klientem docelowym jest Y. Pana praca polega na tworzeniu platformy programistycznej, czyli opracowywaniu i pisaniu oprogramowania komputerowego (programów, modułów i procedur), której celem jest zapewnienie wysokiej jakości dedykowanego systemu (...) poprzez projektowanie, programowanie i utrzymywanie funkcjonalnych nowych jak i istniejących funkcji tego systemu. W skład tworzonej przez Pana platformy wchodzi duża liczba procedur, procesów wspomagania decyzji i nowych rozwiązań napisanych przez Pana przy użyciu innowacyjnych technologii i narzędzi dotychczas nieużywanych w projekcie. Platforma umożliwia użycie szeregu innowacyjnych funkcji takich jak: (...).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty