Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.40.2022.1.IM
dotyczy zwolnienia przedmiotowego z art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
20 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:
-czy zgodnie z przytoczonym opisem stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, w zakresie kwoty odszkodowania wydatkowanej do końca 2021 roku na wytworzenie (poprzez dobudowanie do istniejącej już części hali G-8, części nowej) części hali magazynowej G-8 oraz na zakup jej wyposażenia, zgodnie z dyspozycją art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
-czy mając na uwadze przytoczony stan faktyczny/zdarzenie przyszłe, część odszkodowania, które zostało wydatkowane na poczet wytworzenia hali produkcyjno-magazynowej G-16 oraz zakup jej wyposażenia do końca 2021 roku, w przypadku, gdy przedmiotowe środki trwałe nie zostaną wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz nie zostaną przyjęte do użytkowania, na podstawie dowodu OT w tym terminie - stanowi przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 54a ustawy o CIT, mając na uwadze, że ta część wydatków na wytworzenie hali produkcyjno-magazynowej G-16 oraz jej wyposażenia z kwoty wypłaconego odszkodowania zostanie poniesiona przed końcem roku podatkowego bezpośrednio następującego po roku, w którym Spółce zostało wypłacone odszkodowanie.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca (…) sp. z o.o(dawniej (…) sp. z o.o ; dalej; „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, którego przedmiotem działalności jest produkcja mebli biurowych i sklepowych. Wnioskodawca prowadzi m.in. swoją działalność na terenie kompleksu produkcyjno – magazynowo – biurowego („Kompleks”). W skład Kompleksu wchodzą m.in. budynki (hale produkcyjne oraz pozostałe budynki służące do prowadzenia działalności gospodarczej), budowle, maszyny, a także urządzenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty