28.03.2022 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 28 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.7.2022.2.AG

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 19 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan pismem z 7 lutego 2022 r. (wpływ 8 lutego 2022 r.). Uzupełnił go Pan również – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 1 marca 2022 r. (wpływ 3 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzeń przyszłych

Wnioskodawca posiada na terytorium RP nieograniczony obowiązek podatkowy w rozumieniu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1387 ze zm.) (dalej również: ustawa o PIT). Prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 5a pkt 6 ustawy o PIT. Zakres prowadzonej działalności został zgłoszony w CEIDG (w zgłoszeniu m.in. PKD 62.01.Z – działalność związana z oprogramowaniem) i obejmuje wytwarzanie i rozwijanie oprogramowania oraz pracę nad już istniejącymi programami i aplikacjami.

Wnioskodawca obecnie współpracuje przede wszystkim z jednym głównym zleceniodawcą, dla którego programuje w języku strukturalnym, który opiera się na języku (…) oraz (…).

Działania Wnioskodawcy opierają się na tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania dla rozwiązań informatycznych. Zlecenia polegają na zlecaniu Wnioskodawcy: przygotowania interfejsów odpowiedzialnych w głównej mierze m.in. za poprawne przesyłanie danych między zróżnicowanymi środowiskami (dalej także: programy A), w związku z pojawianiem się nowych danych, których istniejące interfejsy nie obsługują – dodawania nowych elementów do już istniejących interfejsów, powodujących, że nowe (inne niż do tej pory oraz odpowiednio zmodyfikowane) rodzaje danych wprowadzanych w poszczególnych środowiskach będą mogły się wymieniać pomiędzy środowiskami, a środowiska te wzajemnie współpracować (dalej także: programy B).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne