Interpretacja indywidualna z dnia 18 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.65.2022.1.AKA
Nieuznanie sprzedaży poszczególnych składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników majątku.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
7 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nieuznania sprzedaży poszczególnych składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wyłączonej z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia tych składników majątku.
Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
‒A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
‒B. Spółka Akcyjna
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca (dane identyfikujące Wnioskodawcę zostały wskazane w Części B. Wniosku) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”).
Wnioskodawca i Nabywca (dane identyfikujące Nabywcę zostały wskazane w załączniku ORD-WS/B) - spółka akcyjna z siedzibą w Polsce - są podmiotami powiązanymi. Powiązania kapitałowe Nabywcy z Wnioskodawcą są następujące:
‒Nabywca wraz z inną spółką kapitałową (dalej jako: „Partner”) utworzyli w 2003 r. przedsięwzięcie joint-venture. W ramach przedsięwzięcia Nabywca oraz Partner utworzyli spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: „Udziałowiec”);
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty