Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.599.2021.1.BKD
Czy korekta przychodu w wysokości Obniżenia Ceny powinna być dokonana w okresie rozliczeniowym, w którym Wnioskodawca oraz Kupujący zawrą Ugodę w formie aktu notarialnego, stanowiącą „inny dokument potwierdzający przyczyny korekty” w rozumieniu art. 12 ust. 3j Ustawy CIT? Czy korekta przychodu, o której mowa w pytaniu 1, powinna zostać dokonana w ramach źródła przychodów z innych źródeł, tj. źródła przychodów innych niż zyski kapitałowe?
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 grudnia 2021 r. Za pośrednictwem platformy epuap wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- korekta przychodu w wysokości Obniżenia Ceny powinna być dokonana w okresie rozliczeniowym, w którym Wnioskodawca oraz Kupujący zawrą Ugodę w formie aktu
notarialnego, stanowiącą „inny dokument potwierdzający przyczyny korekty” w rozumieniu art. 12 ust. 3j Ustawy CIT,
- korekta przychodu, o której mowa w pytaniu 1, powinna zostać dokonana w ramach źródła przychodów z innych źródeł, tj. źródła przychodów innych niż zyski kapitałowe.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca” lub „Sprzedający”) mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W dniu (…) 2017 r. Wnioskodawca zawarł z niepowiązaną ze sobą spółką akcyjną mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: „Kupujący”) umowę sprzedaży udziałów (dalej: „Umowa”), na podstawie której Wnioskodawca sprzedał na rzecz Kupującego 100% udziałów spółki X Sp. z o.o. (dalej: „X”) oraz 100% udziałów spółki Y Sp. z o.o. (dalej: „Y”). Sprzedaż udziałów X i Y nie była dokumentowana poprzez wystawienie faktury, ponieważ Wnioskodawca nie działał w tym zakresie jako podatnik w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 685 ze zm.; dalej: „Ustawa VAT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty