17.10.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.464.2024.1.MBD

W zakresie ustalenia, czy na gruncie przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, Spółka jest i będzie uprawniona na podstawie art. 18db updop, do rozliczania Ulgi IP za Miesiące.

Interpretacja indywidualna – stanowisko jest nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ustalenia, czy na gruncie przedstawionego opisu stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, Spółka jest i będzie uprawniona na podstawie art. 18db updop, do rozliczania Ulgi IP za Miesiące.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy (dalej: „Grupa”). Działalność Spółki skupia się wokół dostarczania wysokiej jakości rozwiązań informatycznych dostosowanych do indywidualnych wymagań swoich klientów, (…). W ramach prowadzonej działalności, Spółka realizowała, realizuje i będzie realizować również w przyszłości działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 Ustawy o CIT (dalej: „Działalność B+R”). W związku z tym, Spółka rozlicza ulgę badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d-e Ustawy o CIT (dalej: „Ulga B+R”). Spółka zamierza dodatkowo skorzystać z odliczenia, o którym mowa w art. 18db Ustawy o CIT (dalej: „Ulga na Innowacyjnych Pracowników”, „Ulga IP”).

Spółka w każdym roku podatkowym składa i zamierza składać zeznanie, o którym mowa w art. 27 ust. 1 Ustawy o CIT (dalej: „Zeznanie”). Za rok podatkowy 2023 złożenie Zeznania nastąpiło w marcu 2024 r. i wówczas Spółka nie wypełniła w Zeznaniu załącznika CIT/BR, a tym samym nie skorzystała wówczas z rozliczenia Ulgi B+R. Następnie, w lipcu 2024 r. Spółka dokonała korekty Zeznania za 2023 r. uzupełniając załącznik CIT-BR. Korekta ta była wynikiem wykazania odliczenia z tytułu Ulgi B+R, z której to Spółka nie skorzystała w Zeznaniu, mimo faktycznego poniesienia na Działalność B+R wydatków będących kosztami kwalifikowanymi. W złożonej korekcie Spółka wykazała łączną kwotę kosztów kwalifikowanych do Ulgi B+R za 2023 r. w wysokości przekraczającej podstawę opodatkowania Spółki za 2023 r. - co w konsekwencji spowodowało że Spółka dysponuje kwotą kosztów kwalifikowanych do Ulgi B+R do odliczenia w latach kolejnych, zgodnie z art. 18d ust. 8 Ustawy o CIT (dalej: „Aktywo B+R”). Spółka nie wyklucza, że podobna sytuacja może wystąpić również w kolejnych latach podatkowych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne