Interpretacja indywidualna z dnia 24 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.810.2021.2.ŻR
zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług dietetycznych i psychodietetycznych.
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest :
-prawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy, świadczonych usług dietetycznych i psychodietetycznych w zakresie, w jakim służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia,
-nieprawidłowe w części dotyczącej zwolnienia od podatku od towarów i usług na mocy art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c) ustawy,świadczonych usług dietetycznych i psychodietetycznych w zakresie, w jakim nie służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, tj. świadczonych dla sportowców chcących poprawić wyniki w uprawianej dyscyplinie,jak również w celu promocji zdrowia.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 19 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy świadczonych usług dietetycznych i psychodietetycznych.
Uzupełniła go Pani pismem z 4 stycznia 2022 r. (data wpływu 10 stycznia 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzi Pani jednoosobową działalność gospodarczą sklasyfikowaną wg PKD 86.90.E jako pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy Pani usługi polegające na świadczeniu usług zdrowotnych, tj. rozpisywanie diet, planów dietetycznych, schematów dietetycznych. Klientami Pani są osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi (m.in. cukrzyca typu 2, zaburzenia pracy tarczycy, insulinoodporność, choroba Hashimoto, choroby jelit, zaburzenia odżywiania, nieprawidłowa masa ciała - niedowaga, nadwaga, otyłość) oraz osoby chcące poprawić własne nawyki żywieniowe, w tym sportowcy chcący poprawić wyniki w uprawianej dyscyplinie oraz stan swojego zdrowia, poprzez zmianę nawyków żywieniowych na sprzyjające osiągnięciu celu zdrowotnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty