Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.469.2021.3.AW
w zakresie ustalenia: -czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na zakup towaru jakim jest koń zarówno w przypadku kosztów samego towaru (konia) jak i kosztow jego transportu jak i utrzymania konia do czasu osiągnięcia przychodu z jego sprzedaży stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, a jeżeli tak to w którym momencie; - czy koszty utrzymania i trenowania konia można zaliczać bezpośrednio w dacie ich poniesienia (księgowania) do kosztów uzyskania przychodu czy też taka możliwość nastąpi dopiero przy odsprzedaży konia.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe w części ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia trenera zatrudnionego na podstawie umowy o pracę, natomiast w pozostałej części jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 22 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ustalenia m.in.:
- czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na zakup towaru jakim jest koń zarówno w przypadku kosztów samego towaru (konia) jak i kosztów jego transportu jak i utrzymania konia do czasu osiągnięcia przychodu z jego sprzedaży stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, a jeżeli tak to w którym momencie;
- czy koszty utrzymania i trenowania konia można zaliczać bezpośrednio w dacie ich poniesienia (księgowania) do kosztów uzyskania przychodu czy też taka możliwość nastąpi dopiero przy odsprzedaży konia.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 grudnia 2021 r. (data wpływu 9 grudnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest spółką kapitałową prawa handlowego. Okoliczność ta przesądza, że Wnioskodawca prowadzi pełną ewidencję księgową, według zasad określonych w ustawie o rachunkowości. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy są roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, ponadto Wnioskodawca wykonuje czynności innego rodzaju, np. udostępnianie personelu innym podmiotom gospodarczym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty