Interpretacja indywidualna z dnia 14 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.702.2024.2.AN
Uznanie prowadzonej przez Spółkę działalności za badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 i 28 Ustawy CIT oraz prawo do odliczenia ponoszonych kosztów kwalifikowanych na wynagrodzenia oraz materiały. Prawo do skorzystania ze ze zwrotu gotówkowego, o którym mowa w art. 18da ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 listopada 2024 r., wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 6 stycznia 2025 r. (data wpływu do Organu, tego samego dnia).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest osobą prawną – spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2587 z późn. zm., dalej: „ustawa CIT”). Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, posiada siedzibę w Polsce i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem CIT, od całości swoich dochodów. Wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym nastąpił (…). Przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej jest między innymi (…) (dalej łącznie: „Projekty”). Wnioskodawca zatrudnia (…) pracowników, którzy w zależności od posiadanych kompetencji podzieleni są na działy:
- Dział Elektryczny (…);
(…);
- Dział instalacji mechanicznych;
- Dział spawalniczy.
Pracownicy zatrudnieni przez Wnioskodawcę, w zależności od ww. Działu posiadają wykształcenie i doświadczenie z zakresu automatyki, robotyki, programowania PLC, elektroniki, opracowywania instalacji elektrycznych oraz spawalnictwa. Pracownicy Wnioskodawcy biorą udział w szkoleniach, w których nabywają nową wiedzę (…). Każdy z wskazanych powyżej działów realizuje inny rodzaj projektów na zlecenie klientów. Należy zaznaczyć, iż każdy realizowany projekt różni się od poprzedniego. Wnioskodawca nie realizuje powtarzalnych produktów lub usług, a każde zlecenie otrzymane od klienta wymaga indywidualnego podejścia. Przykładami projektów realizowanych przez poszczególne działy są:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty