Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.242.2021.2.JS
powstanie obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą gliceryny i glikolu jako wyrobów nieakcyzowych
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 sierpnia 2021 r. (data wpływu 16 września 2021 r.), uzupełnionego pismem z 9 listopada 2021 r. (data wpływu 9 listopada 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą gliceryny i glikolu jako wyrobów nieakcyzowych – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 września 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą gliceryny i glikolu jako wyrobów nieakcyzowych. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 9 listopada 2021 r. (data wpływu 9 listopada 2021 r.), stanowiącym odpowiedź na wezwanie Organu z 4 listopada 2021 r., znak: 0111-KDIB3-3.4013.242.2021.1.JS.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą - prowadzi sklep, w którym to sprzedaje między innymi: wyroby tytoniowe, płyny do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie, roztwory zawierające glikol i glicerynę, od których jest opłacany podatek akcyzowy.
Podatnik zamierza w przyszłości sprzedawać również glikol i glicerynę, ale w czystej postaci. Na żadnych z tych produktów producent nie zamieszcza informacji, że są one przeznaczone do użycia w papierosach elektronicznych. Co więcej, produkty te nie będą się nadawały do użycia w papierosach elektronicznych bez ich wcześniejszego przerobu. Podatnik może zamieścić na nich informację, taką że produkt nie jest przeznaczony do spożycia w papierosach elektronicznych w rozumieniu ustawy o podatku akcyzowym. W związku z powyższym powstaje pytanie: czy sprzedaż w czystej postaci glikolu i gliceryny w prowadzonym sklepie z wyrobami akcyzowymi pociąga za sobą powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku akcyzowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty