Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.154.2024.1.MAZ
Możliwość nakładania nowej, kolejnej banderoli bezpośrednio na banderolę pierwotnie nałożoną
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku akcyzowego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek z 29 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości nakładania nowej, kolejnej banderoli bezpośrednio na banderolę pierwotnie nałożoną, wpłynął 29 lipca 2024 r. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
XXXX Sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) jest częścią międzynarodowej grupy …, sprzedającej swoje produkty na rynkach całego świata.
Wnioskodawca jest właścicielem wyrobów tytoniowych. Opłaca od tych wyrobów podatek akcyzowy w związku z wyprowadzeniem tych wyrobów ze składu podatkowego prowadzonego przez Spółkę z grupy, tj. … (dalej jako: „ABCD”) na terenie Polski.
Na skutek dynamicznie zmieniających się potrzeb biznesowych na rynku, Wnioskodawca otrzymuje zwroty wyrobów tytoniowych od klientów już pod koniec tego samego roku, w którym zostały nałożone podatkowe znaki akcyzy. W składzie podatkowym ABCD znajdują się więc wyroby tytoniowe oznaczone podatkowymi znakami akcyzy, które są magazynowane poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy (z zapłaconym podatkiem akcyzowym). Ze względu na to, że termin ważności znaków podatkowych nałożonych na zwracane wyroby akcyzowe upływa z końcem lutego następnego roku kalendarzowego, wyroby tytoniowe należące do Wnioskodawcy zostaną poddane w ABCD procesowi tzw. rebanderolingu.
Proces ten polega na zdjęciu celofanu z tych wyrobów, nałożeniu na ważne podatkowe znaki akcyzy nowych ważnych podatkowych znaków akcyzy (właściwych dla wyrobów wyprodukowanych na terenie kraju) i następnie ponownym nałożeniu celofanu. Proces rebanderolingu wyrobów należących do Wnioskodawcy zostanie wykonany w składzie podatkowym ABCD. W wyniku całego procesu produkcji, nowo wytworzone wyroby tytoniowe znajdą się w procedurze zawieszenia poboru akcyzy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty