10.10.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 10 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.161.2024.2.MAZ

Zwolnienie od akcyzy nabywanego skażonego alkoholu etylowego, zużywanego do produkcji wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku akcyzowego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 24 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zwolnienia od akcyzy nabywanego skażonego alkoholu etylowego, zużywanego do produkcji wyrobów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, wpłynął 1 sierpnia 2024 r. Uzupełnili go Państwo, w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 30 września 2024 r. (wpływ 3 października 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka (dalej także jako: „Wnioskodawca”) prowadzi działalność polegającą na produkcji perfum oraz wyrobów kosmetycznych wykorzystywanych przez klientów we własnych procesach produkcyjnych. Spółka jest zarejestrowana w Centralnym Rejestrze Podmiotów Akcyzowych jako podatnik podatku akcyzowego oraz podmiot zużywający.

W ramach prowadzonej działalności Spółka nabywa w zwolnieniu od podatku akcyzowego alkohol etylowy skażony zgodnie z § 2 pkt 1 lit. a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 października 2018 r. w sprawie środków skażających alkohol etylowy (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r. poz. 426). Skażony alkohol etylowy jest dostarczany do Spółki ze składu podatkowego na terytorium kraju na podstawie elektronicznego dokumentu dostawy e-DD.

Następnie skażony alkohol etylowych jest zużywany w zwolnieniu od akcyzy ze względu na przeznaczenie, na podstawie art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym, do wytworzenia wyrobów kosmetycznych w postaci perfum. W skład wyrobów kosmetycznych wchodzi w szczególności skażony alkohol etylowy (około 76% masy) oraz kompozycja zapachowa. Po zakończeniu produkcji wyrób kosmetyczny jest przelewany do opakowań o pojemności 20 litrów, etykietowany, a następnie przekazany do magazynu, z którego dokonywane jest wydanie celem rozlewu do opakowań detalicznych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne