Interpretacja indywidualna z dnia 21 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.83.2021.2.KS
Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przy dostawie Wyrobów powstających z Materiałów z Załącznika nr 15.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2021 r. (data wpływu 8 lutego 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 8 kwietnia 2021 r. (data wpływu 12 kwietnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przy dostawie Wyrobów powstających z Materiałów z Załącznika nr 15 – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności przy dostawie Wyrobów powstających z Materiałów z Załącznika nr 15.
Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 8 kwietnia 2021 r. (data wpływu 12 kwietnia 2021 r.) poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
(ostatecznie doprecyzowany w uzupełnieniu wniosku)
Wnioskodawca (dalej także: „Spółka”) jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Przedmiotem działalności gospodarczej Spółki jest produkcja nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle opakowaniowym. W procesie produkcyjnym, Spółka wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii produkcji tego typu urządzeń. W szczególności, Spółka dostarcza swoim kontrahentom urządzenia (dalej: „Urządzenia”) takie jak: maszyny rozdmuchowe do produkcji pojemników PET z preform, systemy robotyzacji i automatyzacji odcinków technologicznych dowolnych procesów, dedykowane maszyny i urządzenia pod zdefiniowane zastosowania. Ponadto, jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, przedmiotem pozostałej działalności Wnioskodawcy jest działalność w zakresie specjalistycznego projektowania, badania i analizy techniczne, instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia, naprawa i konserwacja maszyn, jak również obróbka mechaniczna elementów metalowych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty