Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.866.2020.1.JK2
w zakresie obowiązków płatnika - Zakład Aktywności Zawodowej
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn.zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 grudnia 2020 r. (data wpływu 30 grudnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika – jest:
- nieprawidłowe – w części dotyczącej przekazywania pobranych zaliczek na podatek zgodnie z zasadami określonymi w art. 38 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
- prawidłowe – w części dotyczącej ustalania kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali, o której mowa w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Statutową działalnością fundacji jest podejmowanie działań i wspieranie wszelkich inicjatyw na rzecz integracji osób niepełnosprawnych oraz udzielanie różnorodnego wsparcia osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Ponadto celami fundacji są: wspieranie działań mających na celu pozyskiwanie dla osób niepełnosprawnych nowych obszarów działalności zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem szkolenia w tym zakresie oraz prowadzenie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Jedną z form prowadzenia działań statutowych fundacji jest prowadzenie Zakładu Aktywności Zawodowej.
Od 1 listopada 2020 r. do 30 kwietnia 2022 r. fundacja realizuje projekt "(…)", finansowany z Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój. Według wniosku o dofinansowanie projektu: "Projekt w sposób istotny przyczyni się do realizacji celu szczegółowego POWER "Włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia", wpływając przy tym również na cel: "Wzmocnienie potencjału podmiotów zaangażowanych w proces stanowienia prawa na szczeblu krajowym". Rozwiązania zawarte w projekcie, obejmujące zarówno przeprowadzenie szkoleń z zakresu stanowienia prawa oraz monitoringu procesu legislacyjnego, jak i sam proces monitoringu w formule obejmującej bieżące wspomaganie przez ekspertów (z obszaru prawa i "dostępności"), w sposób istotny i trwały wpłyną na podniesienie kompetencji org. pozarządowych w ramach procesu legislacyjnego, z czego wnioskować można większe zaangażowanie organizacji w proces prawotwórczy - w konsekwencji wymuszający (z uwagi na specyfikę org. uczestniczących w projekcie) włączenie idei dostępności do głównego nurtu dobrego rządzenia. Dodatkowo projekt zaangażuje w proces monitoringu przepisów prawa organizacji dotychczas nieuczestniczące w monitorowaniu prawa, posiadające natomiast bezcenne dla jakości stanowionych przepisów doświadczenie fachowe - merytoryczne w obszarze dostępności. Projektem objęte zostanie dziesięć organizacji pozarządowych reprezentujących interesy i będących rzecznikami osób zagrożonych wykluczeniem."
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty