Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomości po jej wycofaniu z majątku przedsiębiorstwa w spadku.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu krótkoterminowego.
Sprzedaż lokalu mieszkalnego w 2023 r. - nabytego przez Wnioskodawcę w wyniku zawartej z żoną umowy majątkowej małżeńskiej rozszerzającej wspólność ustawową, który to lokal mieszkalny nabyła żona Wnioskodawcy w 2002 r. - nie stanowi dla Wnioskodawcy źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku PIT z uwagi na upływ czasu, o którym mowa w ww. przepisie. W konsekwencji, nie ciąży
Podział majątku wspólnego małżonków oraz zniesienie współwłasności nieruchomości.
Skutki podatkowych odpłatnego zbycia udziałów w lokalu mieszkalnym nabytych w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Ustalenie limitu przychodów, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 4 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w związku z wynajmem nieruchomości będących w majątku wspólnym małżonków.
Zarejestrowanie się jako czynny podatnik podatku VAT z tytułu wynajmu autobusów, objętych małżeńską wspólnością majątkową.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia, w związku z wydatkowaniem środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe.
Posiadanie statusu podatnika podatku od towarów i usług przez Wnioskodawcę, odrębnie od małżonki, z tytułu odpłatnego najmu przez oboje małżonków nieruchomości należącej do majątku wspólnego małżonków oraz sposób wliczania sprzedaży do limitu zwolnienia podmiotowego.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania umowy sprzedaży domu jednorodzinnego typu bliźniak.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziałów w nieruchomości nabytych do majątku odrębnego przez jednego z małożnków przed zawarciem związku małżeńskiego, a następnie włączonych w drodze darowizny do majątku objętego wspólnością ustawową.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości.
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.
Opodatkowanie przychodu z najmu prywatnego nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości na zakup udziałów w dwóch lokalach mieszkalnych.
Kwalifikacja przychodów z najmu garaży do odpowiedniego źródła oraz możliwość wspólnego ich rozliczenia z małżonkiem.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży działki, będącej we współwłasności majątkowej małżeńskiej oraz w zakresie wystawienia wyłącznie przez Zainteresowanego będącego stroną postępowania faktury dokumentującej ww. sprzedaż.