Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2020, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.483.2020.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.483.2020.1.MT
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży egzekucyjnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 5 sierpnia 2020 r. (data wpływu 10 sierpnia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży egzekucyjnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości (Km ) - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży egzekucyjnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości (Km ).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Komornik Sądowy przy Sądzie () wszczął egzekucję z prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej pod adresem: ul. (). Dla przedmiotowej nieruchomości prowadzona jest przez Sąd () Wydział Ksiąg Wieczystych księga wieczysta o nr. Prawo użytkowania wieczystego ww. nieruchomości przysługuje Dłużnikowi podlegającemu rejestracji w Rejestrze Stowarzyszeń. Dłużnik posiada nr KRS , nr NIP, nr REGON. jest prowadzony w formie prawnej . Zgodnie z PKD (Polska Klasyfikacja Działalności) Dłużnik podejmuje działalność w zakresie Pozostała działalność związana ze sportem. Wnioskodawca stwierdza, że Dłużnikowi nadano nr REGON, przypisano kod PKD - co stwierdza, że Dłużnik prowadzi działalność gospodarczą. Zgodnie z ust. statutu - Związek może prowadzić działalność gospodarczą, według zasad określonych w odrębnych przepisach. Dochód z działalności gospodarczej Związku służy realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków. O podjęciu i zakończeniu prowadzenia działalności gospodarczej decyduje Walne Zgromadzenie Delegatów. Szczegółowe określenie rodzaju i formy prowadzonej przez Związek działalności gospodarczej należy do Zarządu Związku. Związek może powołać spółkę kapitałową prawa handlowego do zarządzania sprawami Związku dotyczącymi gospodarczego wykorzystania dóbr materialnych i niematerialnych przysługujących Związkowi, na zasadach określonych w umowie zawartej między Związkiem a spółką. Zgodę na powołanie spółki wyraża Walne Zgromadzenie Delegatów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty