Interpretacja indywidualna z dnia 25.05.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.209.2020.2.ŁS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.209.2020.2.ŁS
Ulga termomodernizacyjna docieplenie sufitów.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2020 r. (data wpływu 14 lutego 2020 r.), uzupełnionym w dniu 19 maja 2020 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 19 maja 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi termomodernizacyjnej.
We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca w domu jednorodzinnym wykonał docieplenie sufitów, które uprzednio musiał zdemontować. W związku z tym konieczne było położenie waty mineralnej. Wnioskodawca powziął wątpliwość czy poniższe materiały może odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej:
- Wełna .,
- Taśma .,
- Profil ..,
- Łącznik wzdłużny ,
- Płyta gipsowa biała .,
- Płyta gipsowa wodoodporna .,
- Profil główny .,
- Wieszak do poddaszy .,
- Profil przyścienny .,
- UNIMATA..,
- Masa Szpachlowa,
- Gładź gotowa,
- Profil długość 3MB,
- Wieszak grzybkowy,
- Folia paroizolacyjna,
- Narożnik,
- Farba 2,5L ,
- Farba biała ściany,
- Klamra zewnętrzna..,
- Klamra wewnętrzna ..,
- Profil ..,
- Łącznik profila .,
- Uchwyt śrubowy ..
- Farba .
W uzupełnieniu Wnioskodawca wskazał, że prace, tj. docieplenie sufitów (docieplenie stropów), polegały na zerwaniu istniejącej zabudowy suchej (płyty gipsowe), dołożeniu warstwy wełny mineralnej, zrobieniu nowej konstrukcji pod płyty kartonowo-gipsowe, zabudowie nowych płyt kartonowo-gipsowych, szpachlowaniu, gruntowaniu i malowaniu. Ww. prace związane są z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego. Wnioskodawca zaznaczył, że poprzez dokonane prace doszło do ulepszenia, w wyniku którego nastąpiło zmniejszenie strat energii cieplnej. Wnioskodawca wyjaśnił także, że przeprowadzone prace termomodernizacyjne pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię cieplną. Ponadto, Wnioskodawca wskazał, że przez dom, o którym mowa powyżej, należy rozumieć budynek mieszkalny jednorodzinny w rozumieniu art. 3 pkt 2a ustawy Prawo budowlane, którego jest współwłaścicielem. Przedsięwzięcie termomodernizacyjne zostanie zakończone w okresie 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym został poniesiony pierwszy wydatek. Ww. wydatki nie były sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ani z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wydatki te zostaną zwrócone z Urzędu Skarbowego po rozliczeniu PIT. Wnioskodawca opłaca podatek według skali podatkowej. Na wszystkie poniesione wydatki Wnioskodawca posiada faktury.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty