Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.211.2020.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.211.2020.1.SJ
opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2020 r. (data wpływu 19 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca od 2016 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest w przeważającej części działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT). Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów przy zastosowaniu podatku liniowego.
Wnioskodawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej od 2020 r. świadczy usługi na rzecz jednego podmiotu, natomiast do 2020 r., w szczególności w 2019 r. świadczył On usługi, tworząc od zera lub rozwijając (poprzez dodawanie nowych modułów lub funkcjonalności) oprogramowanie na rzecz trzech podmiotów. Usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz wszystkich podmiotów polegały przede wszystkim na wytwarzaniu autorskiego oprogramowania. Wnioskodawca wykorzystuje w swojej działalności technologie takie jak: bazy danych ., platformę . oraz ... Wnioskodawca w ramach swoich usług implementuje rozwiązania w obszarze zarówno baz danych, kodu serwerowego oraz kodu klienckiego aplikacji. Wnioskodawca bierze również regularnie udział w doborze wykorzystywanych technologii, badaniu dostępnych najnowszych technologii na rynku, które można wykorzystać w projekcie oraz w planowaniu architektury rozwiązania i wprowadzanych usprawnień. Wytwarzane przez Niego oprogramowanie stanowi za każdym razem nowy, autorski twór wyróżniający się jakościowo i funkcjonalnie pośród istniejących na rynku narzędzi. Wnioskodawca we wszystkich przypadkach jest członkiem zespołu programistów, w zespole tym każdy z programistów odpowiada za wybrane elementy tworzonego oprogramowania i tworzy je samodzielnie wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty