09.04.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.4.2020.3.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.4.2020.3.JG

W zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 stycznia 2020 r. (data wpływu 2 stycznia 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 28 lutego 2020 r. (data wpływu 28 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów uzyskanych z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Wniosek został następnie uzupełniony pismem z dnia 28 lutego 2020 r. (data wpływu 28 lutego 2020 r.)

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, nie zatrudnia obecnie żadnych pracowników. Jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, podatek dochodowy od osób fizycznych rozlicza wg. zasad podatku liniowego. Prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Działalność, którą prowadzi skupia się na dwóch głównych obszarach:

()

W ramach działalności związanej z oprogramowaniem, Wnioskodawca zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania (programów komputerowych) na zlecenie dla klientów.

Wnioskodawca jest obecnie związany długoletnim kontraktem (zwanej dalej: Sp. z o.o.), dla której świadczy usługi jako członek międzynarodowego zespołu wysoko wyspecjalizowanych programistów. W zakresie jego obowiązków, w istotnym zakresie wchodzi tworzenie i rozwijanie własności intelektualnej. W ramach kontraktu jakim jest związany ze zleceniodawcą przenosi na niego wszystkie majątkowe prawa autorskie do przedmiotów własności intelektualnej powstałych w związku z wykonywaniem umowy. Wynagrodzenie za przekazanie ww. praw zawarte jest w podstawowej stawce wynagrodzenia wynikającej z zapisów umowy (Wnioskodawca uzyskuje dochód z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej uwzględnionego w cenie sprzedaży produktu lub usługi).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne