11.03.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.11.2020.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.11.2020.1.PC

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, w świetle którego momentem właściwym do rozpoznania różnic kursowych jest data ich zrealizowania tj. data zapłaty/kompensaty należności lub zobowiązań? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, w świetle którego dodatnie różnice kursowe, gdy możliwe jest ich bezpośrednie przyporządkowanie do działalności gospodarczej prowadzonej w SSE, stanowią przychód Działalności strefowej (dalej: Przychód strefowy), a w konsekwencji powinny być rozliczane na zasadach przewidzianych dla Działalności strefowej, która korzysta ze zwolnienia z CIT, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawy CIT? W konsekwencji dodatnie różnice kursowe, których nie da się jednoznacznie przypisać do Działalności strefowej lub Działalności pozastrefowej Spółki a związane są z całokształtem działalności stanowić będą Przychód pozastrefowy w związku, z czym powinny podlegać opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z Ustawą CIT? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, w świetle którego ujemne różnice kursowe, gdy możliwe jest ich bezpośrednie przyporządkowanie do działalności gospodarczej prowadzonej w SSE, są kosztem uzyskania przychodów przypisanym do Działalności strefowej (dalej: Kosztem strefowym), a w konsekwencji powinny być rozliczane na zasadach przewidzianych dla Działalności strefowej, która korzysta ze zwolnienia z CIT, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 34 Ustawą CIT? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, w świetle którego ujemne różnice kursowe, których nie da się jednoznacznie zarówno w całości jak i w części przypisać do Działalności strefowej i Działalności pozastrefowej, a są związane jednocześnie i nierozerwalnie z Działalnością Strefową i Działalnością pozastrefową, stanowić będą tzw. koszty wspólne, a co za tym idzie powinny być zakwalifikowane do kosztów Działalności strefowej i Działalności pozastrefowej Spółki za pomocą przychodowego klucza alokacji (dalej: Klucz przychodowy), zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 15 ust. 2 i 2a Ustawy CIT? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, w świetle, którego Spółka nie ma możliwości zaliczenia różnic kursowych związanych z wydatkami niebędącymi kosztami uzyskania przychodów do przychodów podatkowych w przypadku dodatnich różnic kursowych jak i do kosztów podatkowych w przypadku ujemnych różnic kursowych?

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 stycznia 2020 r. (data wpływu 10 stycznia 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne