07.02.2020 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.02.2020, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.739.2019.1.GG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.739.2019.1.GG

w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa własności intelektualnej według preferencyjnej stawki

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2019 r. (data wpływu 10 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której tworzy programy komputerowe na rzecz podmiotów zlecających usługi informatyczne tworzenie oprogramowania (dalej łącznie: Zleceniodawca).

W ramach ww. umów Wnioskodawca jest zaangażowany w tworzenie programów pozwalających na zaawansowaną analizę danych posiadanych przez Zleceniodawców. W programach tych używane są zaawansowane metody przetwarzania danych, takie jak: cyfrowe przetwarzanie sygnałów (Digital Signal Processing), uczenie maszynowe (Machine Learning), w tym sieci neuronowe, a także automatyzacja procesu uczenia wymienionych algorytmów.

Oprogramowanie pozwala Zleceniodawcy ograniczyć czas potrzebny na analizę danych klientów, która jak dotąd odbywała się w sposób konwencjonalny i wymagała dużego nakładu pracy. Z tego powodu, wyniki analiz pojawiały się zbyt późno, by mogły doprowadzić do znaczących oszczędności lub były niewystarczająco dokładne. Zastosowanie nowoczesnych technologii przetwarzania danych pozwala na usprawnienie tego procesu, znaczną automatyzację i zwiększenie dokładności prognoz. Wyniki analiz przeprowadzonych przy użyciu ww. programów stanowią produkt sprzedawany dalej przez Zleceniodawcę.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne