Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2019, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.342.2019.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.342.2019.1.MN
Możliwość odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2019 r. (data wpływu 1 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina złożyła wniosek o przyznanie pomocy ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operację typu Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich. Wniosek dotyczy projektu na realizację inwestycji: Przebudowa drogi. Wymogiem otrzymania środków finansowych jest przedłożenie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług. Gmina jako Wnioskodawca chce zaliczyć koszty podatku od towarów i usług realizowanej inwestycji do kosztów kwalifikowanych projektu i tym samym będzie ubiegała się o ich dofinansowanie. Gmina zobowiązana jest wykazać, że podatek od towarów i usług nie będzie mógł być przez Wnioskodawcę odzyskany w całości lub części zarówno podczas realizowania inwestycji ani po jej zakończeniu.
Przedmiotem projektu jest zadanie inwestycyjne obejmujące wykonanie robót przygotowawczych, robót ziemnych, podbudowy, elementów odwodnienia, robót nawierzchniowych i oznakowania. Warstwa wiążąca i ścieralna jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego, a obustronnie pobocza będą miały nawierzchnię kamienną. Odwodnienie drogi będzie powierzchniowe przez pobocze do jednostronnego rowu drogowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty