16.05.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.204.2019.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.204.2019.1.AW

Miejsce świadczenia i opodatkowania kompleksowej usługi logistycznej wykonywanej na rzecz kontrahenta niemieckiego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 kwietnia 2019 r. (data wpływu 16 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania kompleksowej usługi logistycznej wykonywanej na rzecz kontrahenta niemieckiego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia i opodatkowania kompleksowej usługi logistycznej wykonywanej na rzecz kontrahenta niemieckiego.

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne/zdarzenia przyszłe.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka) jest spółką z siedzibą w Polsce, czynnym podatnikiem podatku VAT i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług logistycznych, magazynowych i transportowych.

Spółka zawarła kompleksową umowę usług logistycznych (ang. brzmienie tytułu umowy: comprehensive logistics service agreement) z kontrahentem z siedzibą na terenie Niemiec (dalej: Kontrahent). Według wiedzy Spółki, na moment składania wniosku Kontrahent nie jest zarejestrowany dla celów VAT w Polsce, jednak jest w trakcie procedury rejestracyjnej i prawdopodobnie w przyszłości pozyska numer VAT UE. Kontrahent, według wiedzy posiadanej przez Spółkę, nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Zgodnie z treścią umowy, Spółka jako usługodawca zobowiązuje się świadczyć na rzecz Kontrahenta kompleksową usługę logistyczną, która polega na przyjmowaniu towarów Kontrahenta do magazynów Spółki (towary są przywożone przez podmioty trzecie, dostawców Kontrahenta, Spółka nie współpracuje z Kontrahentem w tym zakresie), ich magazynowaniu oraz późniejszej dystrybucji do odbiorców Kontrahenta, zgodnie z jego wytycznymi. Umowa łącząca Spółkę i Kontrahenta obejmuje następujące czynności:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne