Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.260.2018.1.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.260.2018.1.BS
możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję dla menedżera, o której mowa we wniosku
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 czerwca 2018 r. (data wpływu 28 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję dla menedżera, o której mowa we wniosku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 czerwca 2018 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na prowizję dla menedżera, o której mowa we wniosku.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką akcyjną (dalej: Wnioskodawca lub Spółka), której głównym przedmiotem działalności jest prowadzenie sekcji piłkarskich w różnych grupach wiekowych i uzyskiwanie przychodów związanych z prowadzeniem klubu piłkarskiego.
W ramach prowadzonej działalności Spółka dokonuje m.in. transferu zawodników, do których prawa posiada Spółka, do innego klubu zainteresowanego pozyskaniem konkretnego zawodnika. Przy niektórych transferach zawodników Wnioskodawca zobowiązany jest do wypłaty wynagrodzenia na rzecz menedżera (agenta), przy czym w Spółce mogą występować dwie sytuacje:
- W przypadku transferu zawodnika, do którego prawa posiada Wnioskodawca, do innego klubu, który jest zainteresowany jego pozyskaniem, Spółka zobowiązana jest do wypłaty wynagrodzenia menedżerowi (agentowi) zawodnika, które zostało z nim umówione w przeszłości przy transakcji nabycia przez Wnioskodawcę praw do tego zawodnika. Wynagrodzenie to ustalone jest jako procent od ceny transferowej, którą Wnioskodawca otrzymuje od innego klubu z tytułu dokonanego transferu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty