Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.275.2018.1.IG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.275.2018.1.IG
Na podstawie posiadanego dokumentu Wnioskodawca jest/będzie uprawniony do transakcji stanowiącej eksport towarów zastosowania 0% stawki podatku VAT, o której mowa w art. 41 ust. 4 w zw. z art. 41 ust. 11 oraz z art. 41 ust. 6 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 kwietnia 2018 r. (data wpływu 26 kwietnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 kwietnia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Grupa Kapitałowa jest jednym z czołowych producentów, wydawców i dystrybutorów gier wideo na komputery osobiste oraz konsole. W ramach Grupy, (dalej jako Spółka" lub Wnioskodawca") zajmuje się produkcją gier wideo opartych na własnych markach oraz, jednocześnie, jest globalnym wydawcą wyprodukowanych gier, które przeznaczone są do dalszej sprzedaży. Spółka posiada status czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca dokonuje dostaw towarów na rzecz kontrahentów spoza Unii Europejskiej. W wyniku przedmiotowych dostaw towary są transportowane poza terytorium Unii Europejskiej.
Spółka dokonała dostawy towarów na rzecz kontrahenta S posiadającego siedzibę na terytorium Federacji Rosyjskiej (dalej jako: Kontrahent rosyjski"). Dostawa towarów dokonana została na warunkach Incoterms 2010 - EXW, tj. towar został dostarczony do Kontrahenta rosyjskiego w chwili pozostawienia towaru do dyspozycji w uzgodnionym punkcie. Wnioskodawca nie był zobowiązany do zapewnienia odprawy celnej eksportowej, jak również nie ponosił kosztów ani ryzyka załadunku towaru. Zaznaczyć tu także należy, że miejscem dokonania dostawy towarów było terytorium Polski. Kontrahent rosyjski był natomiast zobowiązany do wywiezienia towarów poza terytorium Unii Europejskiej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty