Interpretacja indywidualna z dnia 29.05.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.82.2018.1.SG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.82.2018.1.SG
w zakresie uprawnienia Wnioskodawcy do skorzystania z ulgi B+R jedynie w odniesieniu do kosztów działalności badawczo-rozwojowej, których nie będzie uwzględniał w kalkulacji dochodu zwolnionego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2018 r. (data wpływu 5 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie uprawnienia Wnioskodawcy do skorzystania z ulgi B+R jedynie w odniesieniu do kosztów działalności badawczo-rozwojowej, których nie będzie uwzględniał w kalkulacji dochodu zwolnionego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 marca 2018 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie uprawnienia Wnioskodawcy do skorzystania z ulgi B+R jedynie w odniesieniu do kosztów działalności badawczo-rozwojowej, których nie będzie uwzględniał w kalkulacji dochodu zwolnionego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca działa w branży piekarniczej i cukierniczej, należy do Grupy jednego z liderów na rynku gotowych wypieków. Spółka prowadzi działalność produkcyjną obejmującą szeroki asortyment ciast, pieczywa cukierniczego i chleba tostowego oraz działalność dystrybucyjną w zakresie pozostałych wyrobów produkowanych głównie przez inne spółki z Grupy.
W następstwie rozszerzenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej K. Park Technologiczny (dalej: KPT) na grunt prywatny i uzyskania dwóch zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, Spółka prowadzi działalność na terenie KPT.
W ramach swojej działalności, poza przeważającą w Spółce działalnością produkcyjną, Wnioskodawca prowadzi także prace nad tworzeniem prototypowych urządzeń i maszyn wykorzystywanych w procesie produkcji wyrobów piekarniczych oraz działalność badawczo- rozwojową nakierowaną na tworzenie nowych produktów (opracowywanie nowych przepisów, produkcja partii testowych, poddawanie ich badaniom w zakresie właściwości), w tym także badania dot. zainteresowania opracowywanymi nowymi produktami przez klientów (badania sensoryczne). Opracowane produkty są następnie wdrażane do produkcji - wytwarzane w ramach tego zakresu działalności stanowią nowość w ofercie Grupy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty