17.05.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2018, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.256.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.256.2018.1.MK

uznanie wniesienia wkładu niepieniężnego za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2018 r. (data wpływu 21 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia wkładu niepieniężnego za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług w zakresie uznania wniesienia wkładu niepieniężnego za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

... (dalej Wnioskodawca) prowadzi w ... przy ul. T. jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą .....

Działalność ta wykonywana jest w oparciu o podstawowy składnik majątkowy, którym jest nieruchomość składająca się z działki gruntu oraz budynku użytkowego (niemieszkalnego) posadowionego na tej działce. Wnioskodawca jest właścicielem tej nieruchomości i nieruchomość ta jest ujęta w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Wnioskodawcę. W części budynku Wnioskodawca prowadzi restaurację oraz salę zabaw dla dzieci. Pozostała część budynku jest przez Wnioskodawcę wynajmowana innym podmiotom gospodarczym, które prowadzą w niej przedszkole oraz żłobek. Pozostałymi składnikami majątkowymi wykorzystywanymi w prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności są w szczególności: wyposażenie restauracji (meble, urządzenia techniczne, urządzenia kuchenne), wyposażenie sali zabaw, zapasy towarów, wyposażenie biurowe (meble, komputery i drukarki). Z prowadzaniem przedsiębiorstwa związane są zobowiązania obejmujące w szczególności wynagrodzenia pracowników, raty z tytułu leasingu finansowego samochodu wprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz zobowiązanie do spłaty kredytu i odsetek od kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawcę na wzniesienie wspomnianego budynku. Wnioskodawca zatrudnia pracowników.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne