11.04.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11.04.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.63.2018.2.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.63.2018.2.SJ

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w trakcie realizacji projektu, jak i po jego zakończeniu lub ubieganie się o jego zwrot.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 stycznia 2018 r. (data wpływu 29 stycznia 2018 r.) uzupełnionym pismem z 3 kwietnia 2018 r. (data wpływu 6 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w trakcie realizacji projektu, jak i po jego zakończeniu lub ubieganie się o jego zwrot jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w trakcie realizacji projektu, jak i po jego zakończeniu lub ubieganie się o jego zwrot. Wniosek uzupełniono 6 kwietnia 2018 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy oraz dokument, z którego wynika prawo osoby podpisanej na wniosku do występowania w imieniu Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Beneficjent Muzeum zawarł w dniu 29 grudnia 2017 r. umowę z Województwem o dofinansowanie projektu pn. Digitalizacja i udostępnienie zbiorów (). Rzeczowa realizacja projektu rozpocznie się 1 marca 2018 r., a zakończenie planowane jest w dniu 15 maja 2019 r. Podstawowym celem projektu jest zabezpieczenie dla przyszłych pokoleń zbiorów Muzeum poprzez ich digitalizację i szerokie udostępnienie dzięki nowoczesnym narzędziom informatycznym.

W wyniku realizacji projektu zasoby muzealne dotyczące Powstań zostaną zdigitalizowane i udostępnione poprzez stronę internetową oraz aplikacje na urządzenia multimedialne tablety. Dzięki cyfryzacji zasobów poprawią się znacznie możliwości ekspozycji zbiorów. Digitalizacja eksponatów umożliwi stworzenie ścieżek edukacyjnych w nowym cyfrowym wymiarze. Ścieżki edukacyjne należą do najlepiej oddziałujących rozwiązań stosowanych w Muzeach. Pozwalają lepiej wykorzystać ekspozycję pod kątem konkretnych potrzeb edukacyjnych różnych grup odbiorców np. dzieci. Stworzenie ścieżki informacyjno-edukacyjnej dla dzieci przy wykorzystaniu cyfrowych ekranów znacznie zwiększy jej atrakcyjność i zwiększy oddziaływanie na odbiorcę. Ponadto, cyfryzacja różnymi technikami umożliwi stworzenie wirtualnego spaceru po typowym mieszkaniu powstańca. Cyfryzacja zasobów oraz wykorzystanie specjalistycznej aplikacji pozwoli na powiązanie Muzeum z innymi miejscami na terenie woj. o niekwestionowanym znaczeniu dla przebiegu Powstań (wdrożenie beaconów). Kluczowym elementem projektu będzie stworzenie profesjonalnej strony internetowej prezentującej całokształt wiedzy z zakresu Powstań w jednym miejscu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne